Drogi Pacjencie, witam w moim gabinecie.
Stomatologia jest naszą pasją. Nasz zespół ciągle doskonali swoje umiejętności na licznych kursach.
Stale inwestuję w nowoczesny sprzęt. Jako jeden z niewielu gabinetów w Polsce, pracujemy z użyciem mikroskopu. To pozwala na znacznie wyższą dokładność zabiegów - i co za tym idzie, o wiele trwalszy efekt leczenia.
Od początku działalności gabinetu, czyli od 2002 roku, naszym dentystom zaufało kilka tysięcy pacjentów. To najlepsze potwierdzenie jakości świadczonych przez nas usług.
Zależy nam, by każde leczenie wykonać na jak najwyższym poziomie, jednocześnie dbając o Twoje dobre samopoczucie - z myślą o Twoim zdrowiu i atrakcyjnym wyglądzie. Nowy uśmiech, a przez to nowy wizerunek, pozytywnie wpływa na życie zawodowe i prywatne każdego z nas.
Zapraszam do naszego gabinetu - porozmawiamy o tym, jak upiększyć Twój uśmiech.
Renata Piszczek
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, bo nigdy nie wiesz kto może zakochać się w Twoim uśmiechu.
Gabriel Garcia Marquez
Stomatologia Re-Dent funkcjonuje w Pszczynie od 2002 roku. Nasz gabinet usytuowany jest w wolnostojącym budynku z dogodnym dojazdem.
Dla wygody zmotoryzowanych pacjentów bezpośrednio przed budynkiem znajduje się parking, a dla rowerzystów stojak na rowery.
Wizytę w gabinecie stomatologicznym większość z Państwa kojarzy z bólem i stresem. Dlatego też zapraszam do odwiedzenia gabinetu i przekonania się, że tak nie musi być.
W czasie pobytu w gabinecie możecie się czuć Państwo komfortowo. W naszej poczekalni zapraszamy Państwa do posłuchania muzyki,obejrzenia relaksacyjnych filmów, przejrzenia gazet, a dla dzieci dostępne są książeczki i kolorowanki. Można też napić się wody mineralnej.
W czasie zabiegu nasi pacjenci mogą zrelaksować się oglądając na monitorze zamontowanym przy fotelu nasze fotografie podróżnicze z różnych zakątków świata.
Gabinet dysponuje również terminalem kart płatniczych. Przyjmujemy płatności:
Szanując Państwa czas, prosimy o wcześniejsze ustalenie wizyty telefonicznie
tel. 32 44 91 801, kom. +48 533 891 300
Zawsze staramy się ustalić najbardziej dogodny dla Państwa termin wizyty.
W zakres usług naszego gabinetu wchodzą:
to wyeliminowanie bakterii z ubytków w zębach i odbudowa utraconych tkanek zęba, czyli tzw. „plombowanie”. A wszystko po to, by ząb odzyskał swój piękny kolor, kształt i funkcje w ustach.
to działania mające na celu zapobieganie rozwojowi chorób jamy ustnej. Obejmuje przeglądy kontrolne, instruktaż higieny, piaskowanie zębów, skalingi, lakierowanie, lakowanie. Czytaj więcej o profilaktyce
to zmiana koloru zębów na jaśniejszy przy pomocy specjalnych preparatów, które w bezpieczny sposób usuwają przebarwienia z naszych zębów. Czytaj więcej o wybielaniu zębów.
czyli endodontyczne, zarówno pierwotne, jak i wtórne, polega na opracowaniu, dezynfekcji i wypełnieniu pustych przestrzeni we wnętrzu korzeni zęba. Czytaj więcej o leczeniu kanałowym.
zajmuje się rekonstrukcją utraconych tkanek pojedynczego zęba, jak i braków zębowych pojedynczych i mnogich. W tym celu możemy wykonać: licówki, korony, mosty, protezy bezklamrowe , teleskopowe oraz uzupełnienia protetyczne na implantach. Czytaj więcej o protetyce.
to połączenie różnych procedur stomatologicznych z efektem końcowym w postaci nowego pięknego uśmiechu. Często jest to wiele etapów poprzedzonych dokładną diagnostyką i wykonaniem planu leczenia. Czytaj więcej o stomatologii estetycznej
to najbardziej zaawansowany sposób rekonstrukcji utraconych zębów. Tytanowe ”śruby” wprowadzamy do kości w miejscu brakujących zębów. Po okresie gojenia (integracji śrub z kością) stanowią one bazę dla różnych typów protez ( protezy na zatrzaskach, teleskopach, belkach, mosty lub pojedyncze korony). Czytaj więcej o implantach
to oczywiście usuwanie zębów mlecznych i stałych, ale także resekcje, podcięcia wędzidełek warg i języka, wydłużenie chirurgiczne koron, implantacje, hemisekcje. Czytaj więcej o chirurgii stomatologicznej
Implant ma za zadanie zastąpić utracony korzeń zęba. Po okresie gojenia na implancie/implantach osadzona zostanie korona zęba lub proteza
Istnieją sytuacje kiedy planowana ilość implantów może być mniejsza od ilości zębów – to jednak nie jest zasadą, a decyzja podejmowana jest indywidualnie. Przykładem takiego wariantu jest brak 3 zębów – w tej sytuacji zwykle wystarczają 2 implanty, na których odbudowane zostają 3 zęby.
W przypadku uzupełnień protetycznych mocowanych na stałe w jamie ustnej zwykle stosuje się od 6 do 8 implantów odpowiednio dla żuchwy i szczęki. Istnieją również metody postępowania wymagające mniejszej ilości implantów, jednak w takiej sytuacji proteza może być wyjmowana z ust.
Tak. Dobrze wykonana praca chirurgiczno-protetyczna pozwoli Państwu cieszyć się nowymi zębami, które trudno będzie odróżnić od zębów naturalnych, a wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów ceramicznych, z których wykonuje się zęby do złudzenia przypominające naturalne pierwowzory.
Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i dlatego jest zabiegiem bezbolesnym. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się miejscowego obrzęku i przejściowego bólu. Wszelkie dolegliwości pozabiegowe można uśmierzyć stosując odpowiednie leki zaordynowane przez lekarza. W przypadku bardzo rozległych zabiegów implantologicznych dopuszczalne jest stosowanie znieczulenia ogólnego.
Standard w implantoprotetyce to odbudowa protetyczna po okresie osteointegracji implantu z kością. Integracja ta trwa od 3 do 6 miesięcy, w zależności od obszaru i jakości kości
Możemy więc mówić o dwóch etapach leczenia implantologicznego:
-etap chirurgiczny - wszczepienie implantu, lub implantów. 3-6 miesięczne wgajanie
-etap protetyczny - odbudowa zęba na wgojonym implancie.
Jeśli w związku z małą ilością kości, konieczne są u pacjenta zabiegi chirurgiczne mające na celu odbudowę utraconej kości - czas leczenia wydłuża się o kilka miesięcy. Ma to miejsce w przypadku np. odbudowy kości w rejonach zatok szczękowych -SINUS LIFT-, czy też w innych miejscach, gdzie za pomocą biomateriałów lub przeszczepów kostnych musimy najpierw zabezpieczyć odpowiednią ilość kości do implantacji.
W niektórych przypadkach, przy sprzyjających warunkach anatomicznych - odpowiednia ilość i jakość kości - możliwa jest implantacja oraz natychmiastowa odbudowa zęba /zębów/ uzupełnieniami prowizorycznymi. Po wygojeniu tkanek miękkich /dziąsła/ następuje wymiana uzupełnienia prowizorycznego na ostateczne. Jest to tzw. natychmiastowe obciążenie implantu.
Zęby osadzone na implantach wymagają takiej samej higieny jak zęby naturalne, a jakość tych zabiegów wymiernie wpływa na trwałość efektów leczenia.
Długoterminowe badania wykazują że, przy dzisiejszej zaawansowanej technice implantacji ryzyko niepowodzenia zabiegu jest bardzo niewielkie, a statystyki mówią, że prawdopodobieństwo osiągnięcia pełnego sukcesu przekracza 95%.
Aktualnie przeciwwskazania do podjęcia leczenia implantologicznego są bardzo wąskie, a generalnie dzielą się na: związane z ogólnym stanem zdrowia oraz miejscowe determinowane budową szczęki i żuchwy. W grupie przeciwwskazań ogólnych wyróżnia się choroby układowe, choroby przebiegające ze zmniejszeniem odporności, radioterapię, palenie dużych ilości tytoniu czy niestabilną cukrzycę. Stan miejscowy pacjenta warunkujący możliwości implantacji przede wszystkim dotyczy stopnia zaniku kostnego w miejscach braków zębów. Jednak stosowane dziś powszechnie techniki rekonstrukcji kości dość istotnie zmniejszyły rolę tego czynnika.
źródło: www.osteoplant.kei.pl
Krwawienie podczas szczotkowania zębów jest związane z zapaleniem dziąseł i/lub tkanek otaczających ząb. Konieczne jest wtedy wykonanie profesjonalnego zabiegu czyszczenia zębów. Nie leczone zapalenie dziąseł może powodować dalsze problemy, jak powstanie kieszonek dziąsłowych, ubytki kości, ropnie przyzębne, a nawet utratę zębów. Często przyczyną jest niewystarczająca higiena, ale czasami leki i niektóre choroby predysponują do powstania zapalenia dziąseł.
Główną przyczyną wrażliwości zębów na zmiany temperatur, kwaśne, słodkie pokarmy, czy nawet szczotkowanie może być recesja dziąseł – dziąsła się cofają odsłaniając korzenie zębów. Inną przyczyną może być kwasowa erozja szkliwa. Kwasy zawarte w jedzeniu i napojach rozmiękczają szkliwo, czyniąc je bardziej podatnym na ścieranie. By chronić wrażliwe zęby unikaj zbyt intensywnego szczotkowania, zwłaszcza twardymi szczotkami, nie szczotkuj zębów bezpośrednio po spożyciu kwaśnych lub słodkich pokarmów - ogranicz takie pokarmy w diecie. Używaj past przeznaczonych do zębów wrażliwych. Zgłaszaj się na wizyty kontrolne do dentysty.
Leczenie kanałowe zawsze wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, więc nie jest bolesne.
W przypadku niektórych martwych zębów, gdy standardowe leczenie kanałowe nie jest skuteczne lub jest niemożliwe, a powstały zmiany zapalne w kości wokół korzenia, można wykonać zabieg resekcji, czyli wycięcia wierzchołka korzenia wraz z ogniskiem zapalnym w kości. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, więc jest niebolesny. Lekarz nacina dziąsło, odcina wierzchołek korzenia, następnie czyści kość, uszczelnia kanał i zaszywa ranę.
Stomatologia Re-Dent
Renata Piszczek
ul.Bieruńska 3
43-200 Pszczyna
tel: 032 44-91-801, kom: 533-891-300
redent@redent.eu
www.stomatolog-pszczyna.pl, www.stomatologpszczyna.pl, www.dentysta-pszczyna.pl, www.dentystapszczyna.pl